اخبار کهک

15 اسفند مراسم درختکاری

💢  مراسم  15 اسفند روز درخت کاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی توسط شهرداری کهک برگزار شد.

با هدف ترویج فرهنگ درختکاری ،تاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی مراسم کاشت درخت در شهر کهک به همت مجموعه مدیریت شهری و با حضور امام جمعه محترم ، مدیر محترم ستاد اقامه نماز استان و دیگر مسئولین شهرستان برگزار گردید.

گفتنی است شهردار شهر کهک در حاشیه این مراسم در سخنانی با تأکید بر نقش فضای سبز بویژه درختان در زندگی بشر گفت: تلطیف هوا، تعادل دمای محیط، حفاظت از خاک و تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز انسان، اندکی از سودمندیهای فراوان درختان است

مهندس شکاری  اهمیت درختکاری را در دین اسلام بسیار زیاد دانست و گفت: اهمیت درختکاری به قدری است که خداوند متعال در قرآن کریم برای کسی که درختی بکارد حسنات بسیاری را وعده داده است ونیز از معصومین(ع) احادیث بسیاری نقل شده است که همگی بیان از اهمیت فضای سبز و محیط زیست دارد.

وی بیان داشت: نگهداری از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و یکی از اصول توسعه پایدار انسانی، حفظ منابع موجود از جمله درختان و فضای سبز برای نسلهای بعدی است.

 

 

 

 

 

این مدیر شهری در ادامه با تأکید بر اصل آموزش شهروندی گفت: آموزش شهروندان در خصوص فضای سبز شهری و چگونگی نگهداری از آنها در واقع به نوعی جلب مشارکت آنها در این حیطه به شمار می آید و مشارکت شهروندان در این حوزه کمک می کند تا بتوانیم شهری همیشه سبز و سالم داشته باشیم.

مهندس شکاری یادآور شد: در راستای جذب مشارکت حداکثری شهروندان تعداد 300 اصله نهال سیب در اختیار همشهریان عزیز کهکی جهت کاشت در منازل و پیاده روها قرار گرفت.

وی همچنین افزود: شهرداری کهک  در عرصه ایجاد، توسعه و نگهداری فضای سبز، بسیار عالی عمل کرده است که مرهون برنامه ریزی صحیح ، زحمات بی دریغ کارکنان شهرداری و همکاری مطلوب شهروندان محترم در این زمینه می باشد.

شهردار کهک در پایان گفت : امید است که با تلاش در این جهت ، همه شهروندان و مسئولين حتی با کاشتن یک نهال کوچک ، شهری زیبا و آباد را برای خویش مهیا كنند كه به يقين در سلامتی و طراوت همگانی و همچنین جذب گردشگران تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *